Yesemin Devrimi’nden Sonra Başkent Tunus

19 Mayıs 2011 tatilini boş geçirmemek adına eşim, oğlum ve ben hemen pazartesi bir tura katılmalıyız dedik. Pasaportlarımız daima hazır. Tunus’da profesyonel olan turları inceledik ve Tunus Air’den uçak bilgilerine baktığımda 19 Mayıs uçağı kalkış 13:00 ve 18 mayıs uçağı kalkışının 21:00 olduğunu görünce bunu tura bildirdim ve 1 gece daha fazla konaklamam için 25€ teklif ettim. Ödeme işlemlerini Salı günü gerçekleştirip valizlerimizi toparladıktan sonra 18 mayıs 2011 çarşamba günü Atatürk Havalimanı Dış hatlar Terminali’ne yöneldik.

Bagaj ve check in işlemlerini gerçekleştirirken uçağımızın 45 dakika rotar yapacağını duyunca biraz moralim bozulur gibi oldu ama Tunuslu kardeşlerimizle sohbet ederken zamanın nasıl geçtiğini anlamadık bile. Uçağa bindiğimzde herkes birbirini tanıyormuşçasına bir sıcaklık ve ayakta gezinmeleri görünce çok şaşırdık. Sıra ikrama geldiğinde yeşil şişede bir şeylerin olduğunu farkettim. Herkes kola,meyve suyu vs. içerken ben Magon’un tadına varıyordum. Pilotumuz uçağı Kartaca Havalimanına başarılı bir şekilde indirince herkes tarafından alkışlandı ve biz de eşlik ettik.

Rehberimiz Ozan Bey bizi karşıladı ve ihtiyaçlarımız için burada döviz bozdurabileceğimizi belirtti. 1$ = 1.36 Tunus Dinarı. Havalanından kalacağımız Hammamt Regency Otel’e kadar çok keyifli bir sohbet gerçelkeştirdik. Sabah erkenden dinlenmiş bir şekilde uyanıp sahilde gezintiye çıktım ve sabah sabah bir deve ye bineceğim hiç aklıma gelmezdi. Yalnız Tunus’da pazarlıksız sofraya oturmayın. Ücreti sorduğumda 25 TND diyor dedim çok fazla 10 Dinar verip ayrıldım. Kahvaltımızı gerçelkeştirdikten sonra kafileyi beklemek için mayolarımız giyip sahile indik. 20 Mayıs Cuma sabahı Başkent Tunus turunu yapmak üzere 08:00 de otelimizden çıktık.

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*