Yeryüzündeki Cennet: Phi Phi Adası

 


Yeryüzündeki Cennet: Phi Phi AdasıPhukette gidilecek en güzel yer Phi Phi… Phukete gitmeden önce okuduğum bazı yazılarda Patong’tan otel tutmak yerine Phi Phi’de kalmanın güneş-deniz-sahil açısından daha iyi bir alternatif olduğu söyleniyordu. Ben buna pek kulak asmadım ama çok pişmanım:( Siz siz olun mutlaka Phi Phi’de bir gün kalın, hem deniz çok güzel hem de ortam… Ama otellerin kalitesi ile ilgili pek bir araştırma yapmadığım için bir şey söyleyemiyorum.


Ayarladığımız tur (tur fiyatları) bizi sabah 9 gibi transporter ile otelimizden aldı, speedboat ile phi phi ve çevre adaları gezmek üzere yola çıktık. Hız motoru beni çok sarsmadı, bloglardan mide bulantısı yaptığını okumuştum ama bizde bir sorun olmadı. Yalnız bizim bindiğimiz motor full rustu ve devamlı olarak rehberleri başımızda rusça konuşup durdu. Neyseki bizim turun rehberi bize özel anlatımda bulundu:)


İlk durak: Maya Beach


              


Burası Leonardo Di Caprio’nun oynadığı “Kumsal” filminin çevrildiği plaj… Deniz çok güzeldi ama çok büyük bir sahil olmadığı için turlar nedeniyle oldukça kalabalıktı… yine de mavinin tonundaki bu güzellik… Enfes….


        


Maya Plajından ayrılıyoruz, bir vadideymişçesine denizin üzerinde süzülmek… Paha biçilmez…Sırada: Viking Cave


Burası Viking duvar yazıları bulunan bir mağara ve Thai’ler buradan, lüks bir Asya yemeği olan kuş yuvası çorbası yapımında kullanılan özel bir materyal topluyorlar. Resimlerde gördüğünüz bambu çubuklar ile kuş yuvalarına tırmanıyorlar.


 


Monkey Island


Burası maymunların yaşadığı küçük bir ada. Maymunları elleriniz ile besleyebiliyorsunuz.


 


Maymunlar adasından ayrıldıktan sonra o masmavi denizde snorkel yaptık. Denizin içinde birbirinden renkli tropik balıklar hemen etrafınızı sarıyor. O kadar çoklar ki… Renk renk… Sanki bir akvaryuma dalmışsınız gibi…


      


Denizde olunca insan ne kadar çabuk acıkıyor, Phi Phi’de yemek zamanı… Sahilde açık büfe Thai yemeklerinden hızlıca yiyip deniz keyfi yapıyoruz:)


      


Artık gezimizin son durağı olan Khai Island’a gitmek için motorumuza biniyoruz… Khai Adasında da kocacım tropik balıkları seyre dalıyor, ben ise tıkınmakla meşgulum, o yediğim mısırın tadı hala damağımda:)


2 yorum

  • gezmen dedi ki:

    Elinize sağlık. Kışı yaşadığımız şu günlerde,içimizi ısıtan fotoğraf ve yazınız için teşekkürler.

  • NEŞE dedi ki:

    fotolarınız içimi açtı bu karanlık kış gününde….Teşekkürler..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*