Yedigöller’de Fotoğrafçı Akını

İlk yazının heyecanı ile bu güzel geziyi anlatmaya çalışayım. Her yılın Kasım ayı içinde bir haftasonu Türkiyenin tüm fotoğrafçılarının Yedigöller çıkartmasının yaşandığı günler yaşanıyor. www.fotogezileri.com’un gezi ilanı ile bende gitmeye karar vermiştim.
Kadıköy’de bizim otobüsü beklerken bizden önce 4-5 tane daha firmanın otobüsü geçince yaşanacak yoğunluğun ilk izleri belli olmuştu.
Yedigöller’e 7 saat süren ve yolda Düzce civarında mola vererek vardık.
Oraya varınca da kalabalıktan kendimize zor yer bulduk.
Türkiyenin bu nadide cennetlerinden biri Milli Park olması sebebiyle de oldukça bakir bir yer. Geçen yıla göre tek fark toplu ızgara yapmaya imkan veren ızgara yerleriydi.
Bütün banklarda gruplarca tutulmuştu.
Hava çok güzeldi ve yedigöller tam kıvamındaydı. Her yer sararmış yapraklar ve kırmızının hakim olduğu bir doğa harikası.
Bütün gün göller etrafında dolaşıp foto çekerek geçirdik, çekilen nesnelerden çok fotoğrafçı olunca muhtemelen aynı şeyler bir sürü kişi tarafından da çekildi.
Akşam üstü ise 4:00 gibi dönüş yolcluğuna başlayıp 9:00 gibi İstanbula vardık.

3 yorum

  • cherryblossomgirl dedi ki:

    Merhaba, ben sitenin editörü Melis .Bu ilk yazınız için teşekkürler. Fakat açıkçası insan bu güzel günle ilgili daha çok detay okumak ve daha çok fotoğraf görmek istiyor. Yazınızı biraz daha detaylandırırsanız seviniriz, yeni yazılarınızı da bekliyoruz. sevgiler.

  • mugeyidogan dedi ki:

    Fotoğraf çekmek için gittiğiniz bir geziden sadece 3 tane fotoğrafı paylaşmanız şaşırttı beni açıkçası. Ama sizin de dediğiniz gibi ilk yazı heyecanı olsa gerek…

  • Zeynep dedi ki:

    3 fotoğraf da birbirinden güzel eminim en kısa zaman da devamı gelicektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*