Türkiye 81 İl… Kaldı 1 İl: İl tabelaları

yeniden merhaba…

çok uzun zaman oldu yazmayı

bu arada eylül ayında Kırklareli ve Edirne’ye de giderek geriye tek ilin kaldığı ülkemin bütün illlerini gezerek ve özellikle il tabelalarında fotoğraflarını çekmenin mutluluğu içindeyim.

bir ile gittiğiniz zaman durup il tabelasında fotoğrafınızı çekermisiniz bilmiyorum .

her il ayrı bir heyecan her tabela da fotoğraf çektirmekte ayrı bir macera

size tavsiyem bir ile gittiğiniz zaman lütfen 5 dakikanızı ayırıp il tabelasında fotoğraf çektirin.

bir anlamı var mı diye sormayın gezen bilir ne demek olduğunu.

bu yazımda size gittiğim illerde il tabela fotoğraflarından oluşturduğum Türkiye il haritası fotoğrafını paylaşmak istiyorum.

Ve sizlerin katkılarını, eleştirlilerini ve yorumlarınızı bekliyorum. şimdiye kadar yazılarımda böyle bir cümle kullanmamıştım…Tek bir fotoğraf ne anlatır bilirsiniz, sizde arşivinize böyle bir fotoğraf eklemeniz ümidiyle……

4 yorum

 • Corto_Turco dedi ki:

  Ne yazık ki eğer kendi aracınızla gezmiyorsanız il tabelalarını fotoğraflamak pek mümkün olmayabiliyor. Ancak önemli bir işlevi de olabilir bu uğraşın. Diyelim ki 10 yıl sonra bir ili tekrar ziyaret ettiğinizde nüfustaki değişimi de gözlemleyebilirsiniz. Kalan son ili merak ettim, hangisi?

 • Midgard dedi ki:

  Eklediğiniz fotoğraftan görebildiğim kadarıyla, sanki bir tek Şırnak kalmış gibi. Benim aklıma gelir böyle bir şey yapmak her zaman, bazı yerlerde yapmışımdır da. Ama özel araba olmayınca zor oluyor Corto_Turco’nun söylediği gibi. Bir de aklıma Barış Manço geldi, o da 7’den 77’ye programındaki Dönence bölümünde gezdiği yerlerin tabelaları önünde durur, nüfusu gösteren rakamın son hanesine kendisini eklerdi +1’le. Kalan tek ili de en kısa zamanda fotoğraflamanız dileğiyle.

 • arkutbay dedi ki:

  Tebrikler . Anladığım kadarıyla sınırları aşma zamanı gelmiş 🙂

 • NEŞE dedi ki:

  Keşke yıllar önce akıl etseymişim diye düşündüm…Sizinkine yetişemezdim ama hiç değilse güzel bir anılar köşesi olurdu…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*