Seyahatlerinizde Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Seyahatlerinizde farklı yerler görmek, doyasıya gezmek, otele bağlı kalmak istemiyorsanız araba kiralayarak konforlu ve dolu dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Böylelikle gittiğiniz şehri daha rahat gezebilir, gideceğiniz yere daha rahat ulaşabilirsiniz. Peki araç kiralarken nelere dikkat etmelisiniz? Seyahatleriniz için araç kiralama yaparken dikkat etmeniz gereken hususları sizin için bir araya getirdik.


Kiralayacağınız aracın kaskosunun tam olmasına ve bakımlarının yapılmış olmasına dikkat edin. Eğer kış ayında kiralayacaksanız 4 tekerinin de kar lastikli olmasında fayda var. Yedek lastiğinin bulunması ise sorunsuz bir seyahat geçirmenize yardımcı olacaktır.


Kiralama yaparken kilometre sınır hesabı yapılmamasına da özen gösterin. Eğer kilometre sınırı bulunuyorsa rent a car firmaları kilometre aşımında sizden ek ücret talep edeceklerdir.


Herhangi bir probleminiz veya sorunuz olduğunda size telefonla destek verebilecek bir firmayla çalışmanızda yarar var. Bu sayede aklınıza takılan bir detayı firmayla paylaşabilir veya aracınızda değişiklik yapmak istediğinizde kolayca iletişime geçebilirsiniz. Dilerseniz rezervasyon işlemini telefonla da gerçekleştirebilirsiniz. Böylece oturduğunuz yerden zahmetsiz bir şekilde araç kiralamanız mümkün hale gelir.


Aileniz ve sevdiklerinizle birlikte güzel, konforlu bir tatil planlıyorsanız aracınızın havaalanında teslim edilmesini talep ederek seyahatinizin ilk anından itibaren rahat bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Daha rahat ve güvenli bir sürüş keyfi için navigasyon temin ederek aracınıza monte ettirebilirsiniz.


Eğer çocuklu bir aileyseniz rezervasyon yaptırırken bebek koltuğu veya çocuk koltuğu istemeyi unutmayın. Çocuğunuzun güvenliği her şeyden önce gelmeli.


Seyahatlerinizde gittiğiniz şehri doyasıya gezmek, farklı beldelerini ziyaret etmek istersiniz. Bunun için uzun mesafeler katetmeniz gerekebilir. Bu durumda yakıt önemli bir faktördür.  Daha az masraflı bir araçla yolculuk etmek istiyorsanız su gibi yakan, yüksek motor gücüne sahip benzinli arabalar yerine az yakıt harcayan dizel araçları tercih etmelisiniz.


Seyahatlerinizde farklı bölgeleri, civar şehirleri rahatça gezebilmenin en güzel yolu araba kiralamak. Eğer konforlu ve keyifli bir gezi planlıyorsanız güvenilir bir oto kiralama şirketinden arabanızı hemen ayırtın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*