Riga / Art Nouveau meraklılarına

Perde kalktı , sır ortaya çıktı.

Baltık incileri olarak isimlendirilen Riga,Tallinn ve biraz arka planda kalmasına rağmen Vilnius’un isimlerini yakında o kadar çok duyacaksınız ki şimdiden gezi programınıza almanızda fayda var. Tahminlerinizin ötesinde güzellikler ile karşılaşacağınızdan emin olabilirsiniz.

Riga’ya THY ile doğrudan uçuş var.Tallinn’e ise ya Riga’dan karayolu ile ya da gene THY nin doğrudan uçtuğu Helsinki’den feribot ile – ki bu daha eğlenceli bir yol – ulaşabilirsiniz.Feribot denize açılınca içinde gümrüksüz alışveriş yapabiliyorsunuz. Hatta kumar makinaları bile var.

Riga,Tallinn ve Vilnius’un gezme-tozma,yeme-içme konularını en kısa zamanda anlatmaya çalışacağım.Bugün konumuz Art Nouveau sevenlere ( sitemizde meraklısı var mı bilmiyorum ) hitap ediyor.Riga’da Art Nouveau mimarinin bu kadar güzel olabileceğini hiç tahmin etmemiştim.Alberta Caddesi ve uzun bir cadde olan Elizabetes Caddesi’nin bu caddeye paralel bölümü Art Nouveau yapılardan zengin.Türk Büyükelçiliği de bu bölgede bulunuyor . Otelinizden alacağınız bir harita ile bölgeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz . Riga’da her yer yürüme mesafesinde.

Daha sonra görüşmek üzere ”iyi seyirler”
 7 yorum

 • NEŞE dedi ki:

  Bu sitede “art nouveau” meraklısı olmaz mı ? Başta ben…Üniversite bitirme tezim de ilgiliydi bu konu ile,tabii YÖK öncesi..Bana görsel bir şölen sundunuz…Teşekkürler..

 • arkutbay dedi ki:

  Neşe Hanım , nezaketinizden dolayı asıl ben teşekkür ederim . Sanat tarihi ile amatör bir uğraş içindeyim . Memnuniyetiniz elimdekileri paylaşmak için bana güç verdi . Tekrar teşekkürler .

 • NEŞE dedi ki:

  Sevgili Doktor,yeni yazılarınızı ve fotolarınızı merakla bekliyorum.

 • Zeynep dedi ki:

  Benim sanat tarihine ilgim Ayşe Bayvas ve Neşe hanım sayesinde oldu o nedenle sizler kadar olamasamda öğrenmeye araştırmaya çalışıyorum…bu güzel yazınız ve fotoğraflarınıza hayran kaldım ve bir o kadar da kıskandım keşke ben de yakından görme imkanına sahip olsaydım :(((

 • arkutbay dedi ki:

  Zeynep Hanım , çok teşekkür ederim.
  İnşallah hem bunları,hem de çok daha güzellerini görme imkanınız olur.
  Saygılarımla

 • Zeynep dedi ki:

  asıl ben teşekkür ederim bu güzel dilekleriniz için

 • fatihselvi71 dedi ki:

  RESİMLER BİR HARİKA SÜPERDİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*