özgürlükler şehri amsterdam

Amsterdam’a Avrupa’nın birçok şehrinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. tabi bunlar arasında bence en rahat ve güzel olanı hızlı trenler. özellikle thalys trenlerinin 1 sınıf konforunu ve hizmetlerini uçaklarda bile göremedim. wifi, yiyecek ve içecek ikramı koltukların büyük ve ferah olması,çalışanların nazik ve yardımsever olması v.s anlatırken bile mutlu oluyorum. biletlerinizi “tgveuropa.com”dan alabilirsiniz.

Kanallar şehri Amsterdam’a gitmeyi düşünüyorsanız size tavsiyem gitmeden kesinlikle otelinizi ayarlamanız hele ki hafta sonu ise. Çünkü bilindiği üzere başta eroin ve diğer bağımlılık yaratan maddelerin serbet kullanımı ve erkeklerin daha çok ilgisini çeken red street olması buraya Avrupa’nın dört bir yanından turist akımına uğramasını sağlıyor. otellerin çoğu dolu oluyor. saçma sapan tavan arası bir odaya 90 – 100 euro isteyebiliyorlar. erken ve ücretsiz rezervasyon yapabileceğiniz güvenli bir site “hrs.com”

Amsterdam’da gezeceğiniz yerlerin çoğunu yürüyerek gerçekleştirebilirsiniz. bir çok müze”van gogh,madane tussaud” ve sanat galerisi gezebilirsiniz. alışveriş merkezleri tarihi birçok mekan,yel değirmenleri,önünden kanalların geçtiği oldukça estetik milyon dolarlık evler sizi etkileyecek. Ama muhakkak tren garının önünden başlayan fiyatı 10-12 euro civarı olan yaklaşık 1 saat süren kanal turuna katılın. Yemek için yine tren garının oralarda damağınıza uygun birçok türk restorantı bulunuyor. Amsterdam’a 2 gününüzü ayırmanız yeterli olur. hadi rast gele.

6 yorum

 • NEŞE dedi ki:

  Thalys e nereden bindiğinizi bilmiyorum ama bilet fiyatlarının ucuz olmadığını biliyorum..Bilgiler güzel,fotolar da öyle…Teşekkürler meslekdaşım..

 • BEERCAN dedi ki:

  Yazı için teşekkürler.Gitmeyi istediğim yerlerin başında gelen bir şehir.Yazınız yol gösterici olacak…

 • incialp dedi ki:

  özgürlükler şehri başlığınıza kesinlikle katılıyorum. sınırlarınızı bildiğiniz sürece sınırsız eğlenebilirsiniz Amsterdam’da…

 • teacher21 dedi ki:

  neşe hocam” tgv europa .com” adresinden aldım ama bukadar ucuz olmasının nedeni 2 ay evvelden aldım ondan dolayı ucuz oldu. amsterdamdan bürüksele 1 sınıf 39 euroya bilet aldım.ama tgv trenleri çok daha ucuz oluyor.tüm yorumlar için teşekkürler.

 • DEEP73 dedi ki:

  bu sene kısmetse göreceğim amsterdasmı ve gitmişkende bol bol gezmeyi düsünüyorum arkadaşım amsterdamda yaşadığı için biliyorum gerçekten özgürlükler şehri olduğunu.

 • destiny_gop dedi ki:

  Amsterdam…eninde sonunda bir gun gitmeyi kafama koydugum yerlerden sadece biri..özgürlükler ve kanallar şehri..Avrupa nın en masalsı şehri olmasıyla birlikte bisiklet kullanımının da pek yaygın olduğunu söylerler gidenler..
  güzel bir yazı olmuş elinize sağlık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*