Mütevazı Bir Hafta Sonu Kaçamağı:Armutlu..


Yalova’ ya bağlı küçük bir kasaba Armutlu. Özellikle İstanbul’ da yaşayanlar için ideal bir kaçamak mekanı çünkü  İDO İstanbul’ dan Armutlu’ ya günde üç sefer gelip gidiyor. Biz Ankara’ dan yola çıktığımız için Bursa’ dan Gemlik’e geçerek Armutlu’ya ulaştık. 


Gündüzleri denize girmek için Tavşantepe Mevkii’ ni veya Fıstıklı Köyünü tercih edebilirsiniz.


 


Baştan söyleyeyim, çılgın bir gece hayatı yok burada. Ama eğer çocukluğunuzun yazları gibi, gündüz denize girip akşamları sahil kenarında yürüyüşe çıkmak, yorulunca deniz kenarındaki banklara oturup çekirdek çitleyip dondurma yemek isterseniz düşsün yolunuz buraya.  Size tavsiyem, tam İDO İskelesinin karşısındaki dondurmacıda satılan naneli ve damla sakızlı dondurmalar!!  İlla ki gece müzik dinlemek ve dans etmek istiyorum derseniz Fıstıklı Köyü’nden gökyüzüne tutulan lazeri gördüğünüzde disko açılmış demektir, geceyi orada bitirebilirsiniz.


 


Eğer gündüz sıkılırsanız, İskele’ den kalkan motorlarla Mudanya ve Trilye’ ye geçebilirsiniz. Dolunayın olduğu gecelerde aynı motorlar “Mehtap Gezisi” yapıyor, umarım denk gelirsiniz.


 


Cumartesi gün Armutlu’ nun pazarı kuruluyor. Büyükşehirlere göre oldukça ucuz olmasının yanı sıra, her şeyin taze olduğu da kesin. Dönmeden önce bavullarınızı zeytin ve zeytinyağıyla doldurmayı sakın unutmayın!


 

4 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*