MANYARA GÖLÜ VE MİLLİ PARKI

Manyara Gölü ve Milli Parkı


 


Tanzanya, Doğu Afrika’da bir ülkedir. Kuzeyinde Kenya ve Uganda, batısında Rwanda, Burundi ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti, güneyinde Zambiya, Malawi ve Mozambik ile komşudur.
fotoğraf: wikipedia
 


Sığ bir tatlısu gölü olan Manyara, birçok güzel doğa manzarasının ve vahşi yaşamın ev sahibidir. Manyara ismi, Masai dilinde bir fıçı otu cinsi anlamına geliyor. 329 kilometrekarelik Manyara Milli Parkı’nın içinde yer alan göl, 231 kilometrekarelik bir yer kaplar. Parkta babunlar, hipopotamlar, impalalar, filler, bufalolar görmeniz mümkün. Ağaçta yaşayan aslan türünü de bir tek bu alanda görebilirsiniz. Kuş cinslerinin meraklıları veya araştırmacıları için de bu parkın bir cennet olduğunu söyleyebiliriz. İçlerinde pembe flamingo, kartal gibi çeşitlerin de olduğu 300 çeşit kuş, bu parkta konumlanıyor,  onları rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Kasım ve Haziran arasının, kuşları izlemek için en uygun zaman olduğu söyleniyor.

 


Parka en yakın kasaba olarak Mto Wa Mbu (Mosquito Creek)’yu da görebilirsiniz. Bu kasabada, kasaba içi gezileri, kısa bisiklet turları, gölde tekne gezileri gibi kültürel turizm programları mevcut. Parka giriş ücretli. Park içinde kamp yapabileceğiniz gibi, lüks ağaç evlerde de kalabilirsiniz.

5 yorum

 • despina dedi ki:

  çok tehlikeli bir yere benziyor, fotodaki evi hiç gözüm tutmadı. ağaçta aslanların yaşadığı bir ülkede daha korunaklı bir yerde kalmak lazım gelebilir

 • Bepanthol dedi ki:

  Heralde ölmek için oraya geziye gidilmiyor. İlla ki bir korunma durumu vardır. Yemezler korkma…

 • despina dedi ki:

  sadece esprili bir yorumdu. O kadar

 • simonbolivar dedi ki:

  Babunlar, hipopotamlar, impalalar, filler, bufalolar ve ağaçta yaşayan aslan türü.Doğrusu böylesi hayvanları bir arada görmek Türkiye coğrafyasında yaşayan bizleri oldukça çok heyecanlandırır.

 • Mesut dedi ki:

  Ben olsam kesinlikle resimdeki evde kalırdım çok romantik bi eve benziyor birde en çok ağaçta yaşayan aslanı merak ettim ağaçta yaşayan aslan görmek için bile gidilir buraya diğer hyvanlar da eşantiyon olurdu aslanın yanında 🙂 Bu yazıyı yazan değerli arkadaşım eğer ağaçta yaşayan bir aslan gördüysen bu nasıl bir duygu bir kaç bişey yazarsan merakımı biraz olsun kırmış olurum. bir de despina seyahat ile tehlike çoğu zaman iç içedir.Seyahat etmeye karar verdiysen her şeyi göze almışsın demektir. Bu seyahat isterse kadıkoyden eminönüne gemiyle geçmek kadar ufak bi gezinti bile olsa orda da en basitinden boğulma tehlikn vardır ve sen o gemiye binmişsen bunu göze almışsın demektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*