Keldağı’nın EtekleriSizlere Hatay’ a her gelmek isteyenlerin gezdiği  yerler dışında gidebileceği alternatif bir yer anlatmak istiyorum. Kendim bizzat buralı olmama ragmen çok geç keşfettiğim ve hayran olduğum bir yer oldu.

Daha önceki yazımdada belirttiğim gibi kendi yaşadığım yeri keşfetmek igibi buyuk bir amaç edindim kendime. Ve bunu yaparkende gerçekten çok yer keşfettim. Amacım tabiki sadece yaşadığım yerle sınırlı kalmayacak:)

Hatay’ın Samandağ ilçesinin Çevlik beldesine gittiğiniz zaman orada Keldağı’nın eteklerine tekne turları yapan gemiler bulursunuz. Ve bunlardan birine bindiğinizde çok gizli kalmış koyları görme şansına sahip olursunuz. Teken ile ilerlerken yeldeğirmenlerinin görüntüsü ile başlıyor geziniz:)Ve sonra ilk koya götütülüyorsunuz.Biz biran kendimizi Fethiye’de falan hisettik. Denizin temizliği, güzelliği, dağla bütünleşmesi çok etkileyiciydi.


Gittiğimiz koyların hepsi çok güzeldi. Ve su çok ama çok temizdi.


Gemide kurulan süper sofrayıda gormenizi istedim:)


Eğer şasnlıysanız kiiii biz çok sanslıydık tekne turu sırasında yunusları ve carettaları görebililirsiniz. Hiç bu kadar heyecanlanacağımızı düşünmemiştik gittiğimiz arkadaşlarla.

NOT: Deniz dalgalı değilken gidilmesi önerilir. Ve Fotoğraflar Yeliz Gündüz’ e aittir:)

4 yorum

 • cherryblossomgirl dedi ki:

  suyun ne kadar temiz olduğu fotoğraflara öyle güzel yansımış ki galiba en kısa zamanda bir h.sonu atlayıp bu koya gidicem, paylaşım için teşekkürler…

 • cnr_mtnt dedi ki:

  samandağ a ve çevlik e gittim ama burayı ilk defa bu yazıda duydum.. işte bin rota farkı ve tabiki en büyük teşekkür yazının sahibine.. eline sağlık..

 • cnr_mtnt dedi ki:

  samandağ ve çevlik e gittim ama bu tekne turunu ilk defa duyuyorum.. işte bin rota farkı.. tabi en büyük teşekkür yazının sahibine.. ellerinize sağlık..

 • NEŞE dedi ki:

  15 yıl önce Çevlik e gitmiştim ama bu tip turlar herhalde “yeni”bir iş olmalı..Nefis bir deniz izlenimi veriyor,fakat o bölge açık deniz olduğundan dalgasız bir zamanı zor yakalarız gibi..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*