İlk gemi seyahatim: Karadağ’a gemiden bakınca…

Gemi seyahatine çıkmayı o kadar çok istiyordum ki, en sonunda geçen yaz Ağustos’ta ani bir kararla İzmir’den Split’e kadar uzanan Adriyatik denizi seyahatine çıktık. İzmir’den kalktıktan sonra sırayla Pire, Korint Kanalı, Korfu adası, Dubrovnik, Split, Kotor ve son olarakta Korint şehriydi. İlk yazımda Karadağ’dan başlamak istiyorum. Gece yolcular yavaş yavaş kamaralarına dönerken kaptan bir anons yaptı. Sabah saat 06:00 civarı Kotor limana doğru giriş yapacağımızı ve manzarayı kaçırmamamızı tavsiye etti. Sabah saat 5:30’a saatimin alarmını kurdum ve heyecanla beklemeye başladım. Ayrıca niye bu kadar heyecanlandığımı da anlamamıştım… Kaptan hiçbir yer için böyle bir anons yapmamıştı. O büyülü gün doğumunda limana doğru ilerlerken hayatımda gördüğüm en güzel şeylerden birini görüyordum… Limana çıktıktan sonra bir pazar yeri görüp içeri attım kendimi. Sadece yiyecek pazarıydı. Zevkten dört köşe herşeyin tadına bakıyordum, dilinden hiçbirşey anlamadığım pazarcılarla el haraketleriyle konuşup teşekkür ediyordum. Deniz ürünlerinin tadına doyamadım… Resimlere bakarken hala gülümsüyorum:)

7 yorum

 • NEŞE dedi ki:

  Anladığım kadarı ile geminiz Kotor limanına demir attı…Sizden Kotor u da anlatmanızı rica edeceğim..Gemi turlarında limanda kalış süresi çok kısa oluyor,tüm geziniz boyunca kalış süreleri şehirleri tam anlamı ile gezmenize yetti mi,yoksa “Ah keşke daha kalsaydık!” dediniz mi ?Teşekkürler..

 • POYRAZADA dedi ki:

  Memnuniyetle yazarım Neşe hanım:)

 • mertakinci dedi ki:

  ellerinize sağlık

 • Zeynep dedi ki:

  böyle yazılar okuyunca daha çok yazın gelmesini istiyorum…

 • DEEP73 dedi ki:

  sanırım o buyulu atmosferı yasamak muhtesem bır duygu olsa gerek resımler cok guzel tesekkürler..

 • POYRAZADA dedi ki:

  devamı var arkadaşlar:) Şimdi Korfu zamanı…

 • umutaktas dedi ki:

  gezilen yerlerde en çok hatırda kalan şeylerden birisi tadılan yemekler ve meyvelerdir.bende ilk gittiğim yerde mutlaka en meşhur yemeklerden ve meyvelerden başlarım geziye:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*