BULUŞMA VE DUYGULARIM


         Merhaba; günlerdir takvimlerin 30 Kasım saatlerin 13.00’ü göstermesini bekledim. Evet, 30 Kasım sabahı oldu ama saat 13.00 olmadı inatla yavaş ilerliyordu.Karşıyaka’dan yeğenim vakit dolsun, ben oyalanayım diye sahil yolundan arabayla buluşma yerimiz olan 1. Kordondaki Sakız adasına götürdü. Erken gelen tek bendim. Hava çok güzel güneşli :-), dışarda oturmak istiyorum olmuyor tadilat varmış. Hemen sevgili Melis’i arıyorum “kaç kişiyiz ona göre içeride masa hazırlatıcam” diyorum. Melis yoldaymış 10 kişi oluruz diyor. Masayı ayarlıyorum ama birşeyler eksik. Neydi acaba? Evet evet buldum. Kocaman harflerle BİNROTALILAR HOŞGELDİNİZ yazıyorum. Vazoda çiçeklerin yanına koyuyorum.
         İlk gelen Melis oldu. Sırasıyla Oğuz, Buğra, Cengiz Bey eşi ve oğlu daha sonra Ragıp Bey ve eşi. Sevgili Oğuz’un dediği gibi birden kaynaştık ve tam bir aile gibi olduk. Gelenlerin ilk resimlerini ben çekiyorum. İlk  ifadeler benim için çok önemli!!!
         Hala heyecanlıyım. Yazılarını zevkle okuduğum arkadaşlarım karşımdaydı. Sıcacık yazıların sahipleri sıcacık insanlar. O anda Binrotaya üye olmanın doğru karar olduğunu düşünüp kendimi tebrik ettim. 
         Diğer arkadaşlarım, günün akışını çok güzel anlatmış olduklarından ayrıntılara girmek istemiyorum.
         Agora’dan sonra, Buğra’nın teyzesine ve evine ziyaret. Ancak, dönerken yaşlı bir teyze kapısının önüne oturmuş güneşleniyor.Çok sevimli, konuşmadan edemedim. 100 yaşındayım dedi. Resmini çeksem? olmaaaz dedi. Bu yaşta resim çektirilmezmiş. Saygı duydum. 
         Neyse, sevgili Oğuz önden gitti,görüyorum köşede bizi bekliyor ama Mardin sokaklarını aratmıyacak darlıkta bir sokak görünce bir karede oradan aldım. 
         İkiçeşmelik, Eşrefpaşa derken asansöre geldik. Kapalıydı. İzmir sahilini yükseklerden resmettik.
         Aç ve yorgunuz 🙂 Asansörden indikten sonra DARIO MORENO’nun İzmir’le ilgili sözlerini resmettim.
         Bir iki karar değişikliğinden sonra Recis’e vardık. Soluksuz siparişler verildi ve yendi. 
         Sıra sohbet…
         Benim ilgi alanlarım konuşuldu, günün değerlendirilmesi yapıldı. Bir ara gençlerin sohbeti bana çok yabancı “teknoloji” oolsuun benide aydınlattılar. Yazı sözü istediler. Çok tatlı insanlar kıramadım. 
         Sitede sürekli evime ve yüreğime hoşgeldiniz diyordum yanılmamışım. 
         19.15’te ayrıldık. Benim yolum uzun ayrıca sabah 7 uçağıyla İzmir’den ayrılıyorum 22 gün yokum. Gece koşuşturması bitti. Uyumadan önce düşündüm; Cengiz bey ve Ragıp beyin ayrıca ailelerinin ne kadar sıcakkanlı insanlar oluşlarını…
         Sevgili Melis; sadece kanatları yok adeta “MELEK”…
         Buğra; gencecik, tertemiz, pırıl pırıl, gözleri ışıl ışıl…
         Ya Oğuz; Harika insan, sevgi dolu hassas, herkesin sahip olmak istediği dost insan. Ben şanslıyım…
         Uyumaya çalışıyorum olmuyor, yüzümde tebessüm kıramayıp söz vermiştim. Düşümde hep yazdım yazdım…
        Ankara’dan sevgilerle…

İlk gelen Melis  HOŞGELDİN

Oğuz’cum  HOŞGELDİN


Sohbet başladı

 Buğra’cım da HOŞGELDİ      


  Sevgili Cengiz bey ve ailesi (tanışma)HOŞGELDİNİZ
    
Veee! Sevgili Ragıp bey ve eşi HOŞGELDİNİZAgoraAgora


Agora’da OğuzYakın planSöze ne gerekBuğra’nın teyzesinin bahçesi


Evin kileri


Evin mutfağı (Özelliği İkiçeşmelik’te eski rum evi oluşu)İkiçeşmelik’te dar sokakAsansör’den sahile bakış


Asansör

Asansör’e alttan bakış


Son söz


27 yorum

 • hburcu dedi ki:

  sevgili Enise,
  diger arkadaşlarımız gibi sizde çok güzel anlatmışsınız. içten ve samimi. Umarım sizin gibi kıymetli insanlarla tanışmak banada nasip olur. Ellerinize sağlık.

 • cnr_mtnt dedi ki:

  evet tanışmak umarım bizede nasip olur.. ama en güzeli bu yazının içtenliği.. sanki sevgili enise ablamın karşısında oturmuşta bi kahve içmiş ve sohbet etmiş gibi oldum.. elinize ve yüreğinize sağlık.. esen kalın..

 • mctumer dedi ki:

  İşte oldu sevgili Enise. Üstelik duygularını o kdar içten, o kdar güzel bir Türkçe ile anlatmışsın ki bugüne kadar kendine haksızlık yapmışssın. Bugün ikinci derse geçeceğiz, fotoğraf nasıl yüklenir az sonra.. Bu arada benim ve kardeşim Ragıp ve ailelerimizle ilgili sıcak duyguların için teşekkür ederim. Sizin gibi bir dost kazanmak bizi de çok mutlu etti. Artık yazma virüğsü sana da bulaştı artık yeni yazılarını bekleriz. Örneğin Ankaralıgezginlerin “Gezgin Gözüyle 3, fotoğraf sergisi”n ile ilgili deneyimlerini aktarabilrsin. Bize de yol göstermiş olur sevg,iler

 • rome_o dedi ki:

  sevgili enise bende doktora katılıyorum artık yazmaya başladın durmak yok 🙂
  bir dahaki izmir buluşmasında umarım bende gelebilirim

 • oymakas dedi ki:

  Yazınca insan duramıyor. Hadi hayırlısı. Çok güzel, duygusal bir yazı olmuş. Oradakileri biraz kıskandım.

 • EYLÜLADA dedi ki:

  İşte budur. Okurken “tüylerim diken diken” oldu, yüreğim pır pır. Tekrar hoşgeldin Ablacım. Ve ne iyi ettin de geldin. (Not. Benim önerilerimin işe yaramadığı belli. Bundan sonra sen beni dinleme Ablam olur mu? Sevgili DR’dan alacağın 2. dersin sonuçlarını merakla bekliyorum…)

 • cherryblossomgirl dedi ki:

  canım enise ablacım teşekkürler güzel anlatımın için… normalde bu tarz, bir bölgeyi anlatmayan, sadece duyguları anlatan yazılarımızı forumlardaki “söylemek istediklerim(blog)” başlığımızın altında paylaşıyoruz ama belki fotoğraflar da eklenirse o zaman çok daha güzel bir gezi yazısı olacak bu. sevgiler…

 • kizirbey dedi ki:

  :))))))))
  Yazmışsın sevgili enise, oldu mu? bal gibi oldu. Kötü mü oldu şimdi, haksızmıymışım? Amacım buydu işte, hep aynı kişilerin yazılarının koskoca “Binrota” ailesinde yanlız kalmayışına destek oldun, omuz verdin, ne güzel işte. tüm söylemek istediklerimi anlamış ve yazmışsın. hepsi bu işte. ama ne yakışmış, ne tatlı ne sıcak ne insani ve ne içten duygular yansımış değil mi?Eline sağlık, güzel bir yazı olmuş ve sende şeytanın ayağını kırdın umarım ve artık bana da kırgın değilsindir umarım. Öyle değil mi sayın MC Tumer? başarılar. hele bir de uzaktan da olsa o nineyi “rencide” etmeyecek fotoğrafı uzaktan çekmiş ve koyabilmiş olsaydınız çok daha tatlı olurdu. Bir de sevgili cherryblossomgirl’nin de dediği gibi yazıya bir kaç da fotoğraf eklerseniz, gel keyfim gel yazısı olur. paylaşımın için içten teşekkürler.

 • mctumer dedi ki:

  siga, siga kizirbey dostum siga siga. kırmadan, dökmeden herkesi kazanacağız,biz bir aileyiz ve güzel bir aileyiz…

 • cherryblossomgirl dedi ki:

  değerli enise ablam, pozitif yaklaşıldığı sürece zaten motivasyona ihtiyaç duymayan, kendi motivasyonunu kendi yaratabilecek olgunlukta bir kişi tanıdığım kadarıyla, dolayısıyla evet sevgili cengiz bey’e katılıyorum, kırmadan dökmeden güzel bir aile olma yolunda ilerlememiz gerekir, sevgiler..

 • mcatullus dedi ki:

  Ne kadar akıcı bir anlatım! Okurken büyük bir haz aldım inanın. Sizi kutlarım.

 • abt_smyrna dedi ki:

  Enise Abla teşekkürler güzel yazın ve akıcı dilin için:)

 • kizirbey dedi ki:

  Saygıdeğer, Mc.Tumer, tabiki de “siga siga”. uzatmıyorum. ama bu benim teşvik tarzımdı. kimseye hakaret etme adına yazmadım o yorumları, sevgili Enise’nin onca yeri gezmişken, bunları yazmış olmasının güzel olacağına inandım.şimdi yazmış olmasından, aldığı tebriklerden ve elbette ki yazısından son derece keyif aldım. elbette böylesine bir ailede var olabilmek, gerçekten mükemmel bir duygu. uyarı ve katkınız için teşekkür ederim.ama bir önyargı ve her hangi bir ard niyet olmaksızın, sadece “yazsın” adına bir şaka takılmasıydı. teiekkür ederim.

 • enise dedi ki:

  Arkadaşlar hepinizi çok seviyorum ilginize teşekkürler DUYURULUR yazıma resim ekledim.

 • hburcu dedi ki:

  ohh fotoğraflarla dahada güzel oldu yazı. ellerine sağlık ablacım.

 • cnr_mtnt dedi ki:

  hoşgeldin fotoğrafları çok güzel ve doğal.. çok beğendim bu fikri ellerine sağlık ablacım..

 • enise dedi ki:

  Sevgili hburcu içten yorumun için teşekkür ederim.

 • enise dedi ki:

  Sevgili arkadaşlar bu saatte,bu kadar duygusallığı,bu yürek kaldırmaz tekrar tekrar teşekkürler.

 • EYLÜLADA dedi ki:

  Tam bir görsel şölen / paylaşım…

 • cherryblossomgirl dedi ki:

  harika fotoğraflar, özledim o anları hatta:)

 • oymakas dedi ki:

  Resimlerle daha da bir güzel olmuş.

 • kizirbey dedi ki:

  O yaşlı kadını aradım yine.. ama mukemmel işte. bu hepsi..tebrikler, tekrar bekleriz artık..başarılar.

 • mctumer dedi ki:

  Öğrencimin bu kadar kısa süede bu kadar başarı göstermesiyle gurur duydum. elinize sağlık..

 • makrobjektif dedi ki:

  güzel bir gezi olmuş.
  paylaşımınız için teşekkürler

 • asust dedi ki:

  İLK YAZINIZDAN BAŞLAYARAK OKUYORUM. ÇOK SICAK VE İÇTEN YAZINIZ NE KADAR ETKİLEYİCİ…FOTOĞRAFLAR VE GÜZEL ANLATIMINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER…SEVGİYLE

 • enise dedi ki:

  Teşekkür ederim.Canım..

 • NEŞE dedi ki:

  Enise hanımın yazısını çok önceleri okumuştum ama pazar günkü BİNROTA buluşmamızdan sonra onun duygularına çok yakın şeyler hissettim ve sizlerle tanıştığım için ne kadar mutlu olduğumu yazmak istedim,darısı diğer arkadaşların başına !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*