Bayburt+Gümüşhane+Trabzon+Rize+Batum: Karadenizden Kalanlar

Merhaba….

Yine her zaman olduğu gibi çok uzun zaman oldu girişi ile yeniden merhaba…

yolların bitmediği bitmesininde istenmediği bir hayatın koşuşturmacasında her zaman olduğu gibi gezdiğim yerler birikti birikti ve paylaşma zamanı geldi hatta geçti bile.

en sıcak haliyle henüz yazdığım gün olan bugün geldiğim Doğu Karadeniz gezisi ile ilgili küçük bir giriş yazısıyla uzun zamandan beri kalan kalıntıların altından çıkarak yurdumun güzelliklerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

bu yazının içeriğinde şehir yorgunluğunun içinde kalan Bayburt, Gümüşhane, Trabzon ve Rize ile ilgili paylaşımlarda bulunacağım. Batum ile ilgili olarak paylaşımıda en son kendi penceremden gördüklerimi yazacağım.

gezenler bilir Karadenizde yapmadan dönme denilen genel kabul görmüş güzellikler vardır.

ama birde şehirlerin içine sıkışmış hayatlar ve yerler vardır. Dar da olsa küçük te olsa. samimi, arayıp bulunması gerekecek kadar gizli, bakıpta göremediğimiz ya da farkına varamadığımız mutluluklar.

sizlere, 10 yıl önce gittiğim Bayburt ve Gümüşhane ile ilgili paylaşımlarda bulunacağım. Daha sonra Trabzon ve Rize. Belki çok ilginç gelmeyecek belki de burada paylaştıklarımla eklemek ve katkı sağlamak istedikleriniz olacak ve belki de sizin rotanıza bir durak daha ekleyecek küçük bir paylaşım da bulunacağım.

gezmek ne güzel…
 
bir de gezdiklerinizi BİNROTA’ya yazmak ve paylaşmak en güzel. teşekkürler Binrota.

görüşmek üzere….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*