ABANT GÖLÜ

Doğa severlerin mutlaka görmesi gereken yerlerden birisi Abant Gölü. Bolu iline bağlı. Köknar ve çam ağaçlarının oldukça fazla olduğu bir tabiat parkının içinde bulunuyor. Derinliği 18 metreyi buluyor.Her mevsim ayrı bir güzellikte olan Abant Gölü kışın karın yağmasıyla tam bir doğa harikasına dönüşüyor. Bazı dönemlerde göl tamamen donuyormuş. Malesef biz o döneme denk  gelemedik.

Parkın içinde bir gününüzü dolu dolu geçirebilirsiniz. Öncelikle gölün etrafında güzel bir yürüyüş yapabilirsiniz. Maalesef turla gittiğimiz için ve de fazla kar olduğu için biz bunu gerçekleştiremedik. Ancak otobüsle gölün çevresini gezebildik.
Buranın tadını doya doya çıkarmak isteyenler için gölün çevresinde otel ve restoranlar mevcut. Ayrıca gölün çevresinde piknik alanları da var.  Çevrede sıcak içecek satan tezgahlar mevcut. Sıcak çay eşliğinde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.Eğlenmek isteyenler içinde farklı seçenekler var. Kızakla kayabilir, gölün etrafını  faytonla gezebilir, çocuklarınızı ata bindirebilirsiniz. Tabi ki yetişkinler içinde bu seçenek mevcut. Ayrıca göl kenarında köy pazarı da kuruluyor. Burada hediyelik eşyalar, ev yapımı ürünler ve birçok lezzet sizi bekliyor.Güzel bir hafta sonu geçirmek isteyenler şimdiden planlarını yapmaya başlasınlar.

Pişman olmayacaksınız…

10 yorum

 • NEŞE dedi ki:

  Tam da mevsimine uygun bir yazı..Renkli kuş yuvaları çok güzel..Kendingez e hoşgeldiniz..Teşekkürler..

 • keri_9 dedi ki:

  Ben teşekkür ederim Neşe hanım.. güzel bir başlangıç oldu..

 • enisnuhoglu dedi ki:

  Abant gölüne en güzel zamanında gitmiş ve güzel fotoğraflar çekmişsiiniz.Umarım abant suyu fabrikasının girişinde sucuk ekmek yemişsinizdir:)
  hoşgeldiniz..

 • keri_9 dedi ki:

  Teşekkür ederim enisnuhoğlu. fabrikanın girişinde değil ama gölün hemen yanında tur şirketinin hazırlamış olduğu bölgede yedik sucuk ekmek 🙂

 • arkutbay dedi ki:

  Bir gün daha kalsaydınız gölü donmuş görecektiniz , hatta geri bile dönemeyebilirdiniz 🙂 Ellerinize sağlık , hoşgeldiniz .

 • keri_9 dedi ki:

  teşekkürler artukbay. Hoşbuldum. Tam zamanında dönmüşüz o zaman kalmak biraz sıkıntılı olabilirdi 🙂 Tabi kalmış olsak farklı bir macera da olabilirdi….

 • edelweiss dedi ki:

  Hoşgeldiniz. Ne güzel resimler. Kendimi orada hissettim. Çok teşekkürler.

 • keri_9 dedi ki:

  güzel yorumlarınız için ben teşekkür ederim. 🙂

 • Midgard dedi ki:

  Manzara ve fotoğraflar gerçekten çok güzel, hep hayalimdedir kar yağdığında oralara gitmek. Bir de Gerede´ye… Hoşgeldiniz. 🙂

 • keri_9 dedi ki:

  Teşekkür ederim. Hoşbuldum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

*

*